Staff

Name

Grade

Room

Phone Ext.

Email Address

Saipe, Jonathan

Principal

Main

Office

3001

[email protected]

Horne, Kenyetta “Kenya”

UTK

PreSchool Teacher

K-2

2102

Powell, Kristin

UTK

K-2

2102

[email protected]

Abbott, Amy

K

K-13

2013

[email protected]

Lozoskie, Brian

K

K-3

2103

[email protected]

Miranda, Heidi

K

K-1

2101

[email protected]

Curtis, Margaret “Maggie”

1

4

2404

[email protected]

Lindman-Fechner, Wendy

1

2

2402

[email protected]

Nguyen, Jennifer “Jen”

1

3

2403

[email protected]

Nguyen, Linh

1

6

2406

[email protected]

Darling, Deborah “Debbi”

2

5

2405

[email protected]

Jaimes, Parish

2

9

2509

[email protected]

Wadleigh, Constance “Connie”

2

8

2508

[email protected]

Celle, Diana

3

12

2512

[email protected]

Elliott, Juliane “Julie”

3

B-20

2120

[email protected]

Flinn, Nancy

3

B-16

2016

[email protected]

Pope, Alison

3

B-21

2121

[email protected]

Litsey, Lisa

4

10

2510

[email protected]

Muller, Susan

4

7

2507

[email protected]

McTaggart, Kerry

4/5

11

3070

[email protected]

Stutz, Michael “Mike”

5

B-15

2015

[email protected]

Tse, Jeffrey “Jeff”

5

B-19

2019

[email protected]

Vacant

5

B-22

2122

Vacant

1

2401

Hawn, McKenna

SPED Teacher

(Mon, Tue, Wed)

B-14

2024

[email protected]

Rowland, Christie

SPED Teacher

B-14

2014

[email protected]

Taylor, Mary

SPED Teacher

B-17

2017

[email protected]

Black, Audrey

PE

Prep Teacher

(Mon)

Student Center

2203

[email protected]

Welker, Susan “Sue”

PE

Prep Teacher

Student Center

2203

[email protected]

Kramer, Amy

Adaptive PE

(Fri)

Auditorium

3202

[email protected]

Rogow, Maureen

Psychologist

(Mon, Wed, Thu)

C-3

3503

[email protected]

King, Brittni

Speech & Language Pathologist

(Mon, Tue, Wed, Thu, Alt. Fri)

C-1

3201

[email protected]

Gomez, Kimberly

District

Counselor

(Mon, Wed, Thu)

B22

2213

[email protected]

Noesgaard, Birgitte

RN

(Tue)

1

3051

[email protected]

Toombs, Tara

Occupational Therapist

(Mon, Wed, Fri)

C-2

3402

[email protected]

Knack, Danielle

Mental Health Clinician

(Fri)

B-22

2122

[email protected]

Johnson, Kirk

Grade 5 Instrumental Music

(Mon)

Auditorium

3202

[email protected]

Valles, Kirk

Grades TK-4 Choir

(Tue, Wed, Thu)

B-18

2018

[email protected]

 

Support Staff:

Aubry, Kim

Noon Duty

2 hours

[email protected]

Crimi, Carleen

PIF

6 hours

[email protected]

Egan, Genevieve “Jenny”

Noon Duty

1.47 hours

[email protected]

East, Aaron

Night Custodian

2:30-11:00 pm

Supply Office

3066

[email protected]

Elmi, Robab

Health Tech

Health Office

3050

[email protected]

Gonzalez, Raquel

ESA

Main

Office

3020

[email protected]

Goddard, Christine “Cris”

Library Tech

Library

3070

[email protected]

Heusser, Prudence “Jamie”

SEA

5 hours

[email protected]

Jacobson, Miriam

School Clerk 1

Main

Office

3021

[email protected]

Lindseth, Nadine

PIF

6 hours

[email protected]

Maestri-Levitt, Marilyn

SEA

6 hours

 

[email protected]

Martz, Christopher “Chris”

BSS II

6:00-2:30 pm

Supply Center

3065

[email protected]

Robinson, Conchita

Noon Duty

1.65 hours

[email protected]

Ruiz, Ruth

Cafeteria Manager

Cafeteria

3060

[email protected]

Selivanov, Pandra

SEBT

6 hours

 

[email protected]

Website by SchoolMessenger Presence. © 2022 Intrado Corporation. All rights reserved.